24 lutego 2021 roku - Spotkanie Radnych Rad Dzielnic z przedstawicielami BRZEZINKI

W środę, 24 lutego odbyło się 4-godzinne spotkanie z Radnymi Rad Dzielnic. W odpowiedzi na naszą prośbę wystosowaną do Władz Miasta o możliwość rozmowy z przedstawicielami Rad Dzielnic pan Prezydent Dariusz Wójtowicz wystosował do naszej firmy zaproszenie do udziału w takim wydarzeniu.  
W środowej sesji brało udział ok. 30 osób. Tym razem zrezygnowaliśmy z prezentacji projektu i niezwłocznie przeszliśmy do dyskusji z Radnymi. Przyjęta formuła zakładała możliwość zadania wszyskich pytań przez każdego z zebranych przedstawicieli dzielnic.
Jakub Sagan i Aleksander Przybyła wyjaśniali szczegóły planu, harmonogram projektu, starali się rozwiać wątpliwości, dotyczące technologii, przyszłych zastosowań węgla oraz szans dla Mysłowic. Na pytania dotyczące geologii odpowiadał gość specjalny, prof. dr hab. inż. Andrzej Kowalski z Głównego Instytutu Górnictwa w Katowicach, autor prognozy oddziaływań na powierzchnię dla projektu Brzezinka 3. Spotkanie trwalo niemal 4 godziny i zakończyło się gdy wyczerpane zostały wszyskie interesujące Radnych Dzielnic kwestie.
Pytania zadawali między innymi: pan Piotr Oślizło, pan Adrian Rapacz, pan Michał Bończyk, pani Gabriela Saternus, pan Krzysztof Kowalski, pan Dominik Niedziela, pan Piotr Białas, pan Marcin Stroński, pan Rafał Myrta, pan Zbigniew Zduniak, pani Elżbieta Bartodziej, pan Eugeniusz Starzak i inni.
Merytoryczna, a czasami też gorąca dyskusja dotykała między innymi potencjalnych odkształceń, procedur odszkodowań, prowadzonych w ubiegłych latach dyskusji i konsultacji, współczynnika eksploatacji, zrobów i hałd, technologii, zagazowania węgla, raportu hydrogeologicznego, przyszłego zatrudnienia, dróg transportu materiałów i drogi planowanej jako łącznika do S1.